Największym zmartwieniem dla wszystkich rolników jest to, czy otrzymają uczciwą cenę za swoje uprawy, czy nie. Tak, jest wielu rolników, którzy sprzedają swoje uprawy i otrzymują niższą cenę niż rzeczywista.

Jednym z głównych powodów jest to, że kupujący mają nieuczciwą przewagę nad rolnikami. Po prostu proszą o niskie ceny za uprawy, a jeśli rolnik odmawia sprzedaży, wtedy rozstrzygają sprawę za niższą cenę.

Jest to główny powód, dla którego rolnicy są zmuszani do sprzedawania swoich plonów po niższych cenach. Skupujący mają prawo do rozstrzygania sprawy w dowolny sposób, ale powinni płacić rolnikom uczciwą cenę.

Jest jeszcze jeden poważny problem, który jest związany z nieuczciwym systemem handlu. Kupujący nie informują rolników o ugodzie, a jeśli rolnik wie o ugodzie, to jej nie akceptuje.

To jest główny problem, z którym borykają się rolnicy. Rolnicy otrzymają minimum 70% ceny rynkowej za swoje uprawy, a jeśli rolnicy wiedzą o ugodzie, to będą żądać pełnej kwoty.

Jeśli również cierpisz z powodu tego problemu, to wylądowałeś na właściwej stronie. Tutaj omówimy najważniejsze rzeczy, które musisz wiedzieć o ugodzie.

Ugoda w sprawie:

Jeśli chcesz uzyskać uczciwą cenę za swoje uprawy, to musisz iść na ugodę. Ugoda jest główną procedurą, która jest używana do rozwiązania sprawy.

W tym procesie zarówno kupujący, jak i sprzedający spotykają się i uzgadniają cenę. Gdy się zgodzą, wtedy sprzedawca będzie musiał sprzedać plon w uzgodnionym tempie.

Nie jest konieczne, że kupujący daje dokładną kwotę do sprzedawcy. Istnieje możliwość, aby kupujący zapłacił trochę mniej niż uzgodniona cena.

Jest to główny powód, dla którego sprzedający akceptuje niższą cenę. Ale jeśli sprzedający wie, że kupujący płaci trochę mniej niż uzgodniona cena, to nie będzie jej akceptował.

Wnioski:

Omówiliśmy proces rozliczenia, a teraz głównym pytaniem, które pojawia się w twoim umyśle jest to, czy rolnicy otrzymują pełną cenę za swoje uprawy, czy nie?

Jeśli chcesz wiedzieć o tym, to musisz przeczytać ten artykuł do końca. Przekażemy Ci szczegółowe informacje dotyczące rozliczenia.

Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące tego tematu, to możesz podzielić się z nami swoją opinią.