Samo słowo “regulamin” nasuwa nam na myśl zasady, które są przestrzegane w organizacji. Rzecz jednak w tym, że nie zwracamy uwagi na klauzule zakazane w regulaminie.

Na przykład, nie można rozmawiać z pracownikami w godzinach pracy, nie można używać ostrego języka, itp. Ale większość z nas nawet nie wie, że są one zabronione w rozporządzeniu.

Niektórzy z Was mogą mieć dobre pojęcie o klauzulach niedozwolonych w rozporządzeniu, ale nie każdy wie wszystko. Jeśli jesteś w tej samej sytuacji, to poniżej znajdziesz kilka klauzul niedozwolonych, które musisz przeczytać przed rozpoczęciem pracy.

1. Nie możesz używać telefonu komórkowego podczas jazdy

Jest to najczęstszy przepis, ale nadal jest ignorowany przez wiele osób. Na całym świecie widziałem wielu ludzi, którzy używają telefonu komórkowego podczas jazdy.

Nie jest to bezpieczne i może wpłynąć na Twoje życie w bardzo negatywny sposób. Musisz trzymać ręce na kierownicy i unikać używania telefonu komórkowego.

2. Nie możesz jeść żywności, której nie wolno ci

Jest to druga najczęstsza klauzula, ale wciąż ludzie nie są jej świadomi. Jeśli jesteś w tej samej sytuacji, to nie rób tego.

Nie jest bezpiecznie jeść coś, czego ci nie wolno. Możesz znaleźć się w sytuacji, w której zostaniesz ukarany grzywną.

3. Nie możesz robić przerw na odpoczynek podczas pracy

Wszyscy wiemy, że przerwa jest konieczna, aby odświeżyć swój umysł i ciało. Ale jeśli nie wolno Ci robić przerw w trakcie pracy, to stracisz koncentrację i Twoja produktywność również spadnie.

Możesz zrobić krótką przerwę 2-5 minut, aby się rozciągnąć i odświeżyć. Nie rób dłuższej przerwy, ponieważ sprawi to, że poczujesz się zmęczony i wyczerpany.

4. Nie możesz pić alkoholu w biurze

Jeśli jesteś częścią biura, to oczywiste jest, że będziesz miał okazję cieszyć się alkoholem. Ale większość czasu, kończymy robić rzeczy, których nie powinniśmy robić.

Ale nie martw się, jeśli zostaniesz złapany, będziesz w porządku, ponieważ nie ma dowodu, że piłeś alkohol w biurze.

Wnioski:

Przeczytanie tych czterech zakazanych klauzul w regulaminie pomoże Ci trzymać się z dala od wszelkich kłopotów. Nie ignoruj ich więc i stosuj się do nich ściśle.