Do tej pory prawdopodobnie wiesz, jak ważne jest, aby uzyskać dobrą stawkę za zaliczkę. Im więcej włożysz w transakcję, tym lepsze warunki prawdopodobnie otrzymasz. Jednak jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać jak najwięcej z zaliczki.

1. Rozejrzyj się

Cena rynkowa samochodu może wahać się dziko, a jeśli kupujesz nowy, zazwyczaj można uzyskać lepszą stawkę, gdy rozejrzeć. W większości przypadków, dealerzy będą płacić niższą stopę procentową, gdy dokonają większej zaliczki, więc warto sprawdzić przed podjęciem decyzji.

2. Poproś o wymianę

Wymiana jest warta tyle samo, co gotówka i prawie zawsze otrzymasz takie samo lub lepsze oprocentowanie, gdy o nią poprosisz. W rzeczywistości, można wynegocjować lepszą stawkę, oferując lepszą wymianę.

3. Bądź targującym się

Jeśli masz trochę siły przetargowej, możesz uzyskać lepszą stawkę na cenę samochodu i lepsze oprocentowanie kredytu. Bądź przygotowany do targowania się z dealerem, aby uzyskać lepszą ofertę na samochód.

4. Unikaj płatności, które są zbyt małe

To kuszące, aby przejść do najniższej stawki, ale jeśli przegapisz płatność, będziesz płacić wyższe opłaty i stopy procentowe. Lepszą opcją jest uzyskanie jak najwięcej z zaliczki.

5. Nie daj się nabrać na “dodatkowe” opłaty

Istnieje wiele dodatkowych opłat, które dealerzy pobierają za dodanie gwarancji i umów serwisowych. Mogą one sięgać setek dolarów i nie są konieczne dla Twoich konkretnych potrzeb. Poszukaj lepszej oferty.

6. Myśl długoterminowo

Jeśli kupujesz nowy pojazd, musisz wziąć pod uwagę amortyzację w czasie i to, na co możesz sobie pozwolić, aby płacić każdego miesiąca. Zastanów się, ile możesz wydać na miesięczne płatności i porównaj to z kosztem samego pojazdu.

7. Poznaj swój wynik kredytowy

Najlepszym sposobem, aby uzyskać lepszą stawkę jest znać swój wynik kredytowy. Jeśli masz wysoki wynik, można zakwalifikować się do niższej stopy procentowej, a można dokonać dodatkowych płatności na swoim głównym saldzie. Jeśli masz niski wynik, może być trudno uzyskać zatwierdzenie do pożyczki i może trzeba będzie zapłacić wyższą stopę procentową.

8. Nie bój się negocjować

Nie bój się targować, jeśli możesz uzyskać lepszą stawkę. Nawet jeśli nie dostaniesz niższej stopy, możesz być w stanie uzyskać coś lepszego niż pierwotne warunki. Nie bój się negocjować, jeśli możesz uzyskać lepszą ofertę.

Wnioski:

Są to proste sposoby, aby uzyskać jak najwięcej ze swojej zaliczki. Jeśli szukasz kupić nowy pojazd, upewnij się, aby sprawdzić te wskazówki.