WordPress to świetna platforma do zbudowania strony internetowej w krótkim czasie. Nie jest to skomplikowana platforma do wykorzystania, trzeba tylko wiedzieć, jak z niej korzystać. Ma możliwość zbudowania strony internetowej w kilka minut, ale trzeba mieć podstawową wiedzę na temat kodu HTML.

Bardzo ważne jest, aby zrozumieć, że platforma jest open source, i może być łatwo manipulowane. Ale dobrą rzeczą jest to, że ma dużą społeczność ludzi, którzy są bardzo pomocni w przypadku jakiegokolwiek problemu. Użytkownicy dostarczyli różne wtyczki do wprowadzania zmian.

Zobaczmy, co trzeba zrobić, aby stworzyć stronę internetową w WordPressie.

Zainstaluj WordPressa

Pierwszą rzeczą jest to, że musisz zainstalować WordPressa na swoim komputerze. Możesz wybrać, aby zainstalować go na lokalnym komputerze lub na serwerze.

Jeśli instalujesz go na lokalnym komputerze, musisz pobrać najnowszą wersję WordPressa z WordPress.org. Jeśli instalujesz go na serwerze, musisz zakupić pakiet hostingowy.

Tworzenie nowej strony internetowej

Po zainstalowaniu WordPressa, zostaniesz poproszony o utworzenie nowej strony internetowej. Wypełnij wymagane szczegóły, takie jak nazwa, domena i motyw.

Zostaniesz poproszony o wybranie odpowiedniego motywu dla strony. Wybierz z szerokiej gamy motywów i dostosuj go do swoich potrzeb.

Dodaj treść

Teraz musisz dodać treść do strony. Możesz dodać blog, zdjęcia, filmy i wiele innych. Możesz również dodać formularz kontaktowy dla obsługi klienta.

Jeśli jesteś początkujący, to możesz zacząć od dodania bloga. Aby dodać blog, musisz przejść do pulpitu nawigacyjnego WordPress i kliknąć “dodaj nowy”. Teraz musisz wypełnić wymagane informacje, takie jak nazwa, kategoria i adres URL. Możesz również dodać logo bloga.

Wnioski:

To są kroki do stworzenia strony internetowej w WordPressie. Jest to prosta platforma i można łatwo stworzyć stronę internetową w ciągu kilku minut.