Wypadki są powszechne w życiu każdego człowieka i nie da się ich uniknąć. Jednak konieczne jest napisanie raportu powypadkowego w profesjonalny sposób, aby firmy ubezpieczeniowe go nie odrzuciły.

Raport powypadkowy to dokument, który zawiera wszystkie informacje o wypadku. Zawiera on dane osoby, która spowodowała wypadek, miejsce wypadku, rodzaj pojazdu biorącego udział w wypadku oraz zakres szkód spowodowanych przez wypadek.

Co zatem należy napisać w protokole powypadkowym? Omówmy to szczegółowo:

Data i godzina wypadku

Musisz wspomnieć o dacie i godzinie wypadku i jest to częsty błąd popełniany przez ludzi. Zapominają oni o podaniu daty i godziny w raporcie. Raport powinien zawierać dokładny czas i datę wypadku.

Opis wypadku

Należy szczegółowo opisać wypadek. Jeśli chcesz, aby raport był lepszy, to zawrzyj w nim wszystkie informacje, które są potrzebne.

Ofiara

Należy zawrzeć wszystkie informacje o ofierze, a jeśli ofiara jest nieletnia, raport powinien zawierać imię i nazwisko rodziców ofiary.

Miejsce wypadku

Miejsce wypadku jest jedną z najważniejszych rzeczy, które muszą być zawarte w raporcie powypadkowym. Jeżeli miejsce wypadku nie zostanie uwzględnione, wówczas firma ubezpieczeniowa odrzuci roszczenie i będzie Cię to dużo kosztować.

Opis pojazdu

W raporcie z wypadku należy zawrzeć markę, model i rok pojazdu. Jest to bardzo ważne, ponieważ firma ubezpieczeniowa sprawdzi szczegóły pojazdu i jeśli okaże się, że pojazd jest uszkodzony, roszczenie zostanie odrzucone.

Opis uszkodzeń

W protokole powypadkowym należy zawrzeć informacje o uszkodzeniach pojazdu. Jeżeli pojazd jest pojazdem użytkowym to należy podać numer polisy ubezpieczeniowej.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł o “Jak napisać protokół powypadkowy”. Jeśli masz jakieś wątpliwości dotyczące raportu z wypadku to podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.